Adresa: Velké Hamry 443

Tel.: +420 720 049 746

Čištění přírodního kamene

Kámen je věčným materiálem, který se formoval po neuvěřitelně dlouhou dobu a existoval dávno před námi, a zůstane zde ještě dlouho po našem odchodu. Avšak když použijeme kámen jako stavební materiál, je vyjmut ze svého přirozeného prostředí a začne podléhat vnějším vlivům.

Postupem času začne stárnout a nemusí vypadat příliš atraktivně. Zejména na velmi frekventovaných místech a ve venkovním prostředí. Nicméně, díky své pevnosti a trvanlivosti, má renovace kamene smysl. Skutečně, renovací kamene můžeme dosáhnout povrchů, které vypadají jako nové. Můžeme také opravit odštípnuté kousky a zajistit protiskluznost na schodištích a hladkých pochozích plochách. Kámen nám poskytuje nekonečné možnosti a můžeme s ním doslova kouzlit.

Po renovaci kamenných povrchů se tyto stávají dokonce tvrdšími a odolnějšími. Jak je to možné?

Kamenné podlahy, schodiště, obklady, a římsy jsou nedílnou součástí historických budov, stejně jako mnoha moderních staveb. Běžným používáním však kamenné podlahy a schodiště podléhají opotřebení a poškrábání. Povrchy se postupem času poškozují vlivem nečistot, včetně různých tekutin a chemikálií. Prach, voda, barvy, mastnota, soli, údery těžkými a ostrými předměty, stavební materiály a další faktory ovlivňují jejich vzhled a stav.

I přesto, že je kámen považován za vysoce trvanlivý materiál, vyžaduje pravidelnou údržbu a renovaci. Po renovaci kamenných povrchů se stávají hladkými, lesklými a dokonce i tvrdšími a odolnějšími. To je díky aplikaci impregnace, která chrání povrchy před hloubkovým znečištěním. Renovace kamene také usnadňuje jeho údržbu a zkracuje dobu schnutí po mokrém čištění. Povrchy lze snadno udržovat běžným vytíráním, což přináší zlepšený vzhled a dlouhodobou ochranu kamene.

Pravidelná údržba renovovaných ploch je nezbytná

Po provedení renovace a ošetření kamenných povrchů je důležité pravidelně provádět jejich čištění, aby se předešlo nahromadění povrchových nečistot a prachu, které by mohly zakrýt předchozí povrchovou úpravu a způsobit ztrátu estetického vzhledu. Nic totiž není věčné. Stejně jako přírodní kámen se i renovované plochy postupně rozpadají a na jejich površích se mohou usazovat nečistoty.

Proto je důležité pravidelně udržovat čistotu renovovaných ploch, aby se zachovala jejich původní krása a dlouhodobá kvalita. Pravidelná údržba je klíčová pro udržení optimálního stavu povrchů a minimalizaci negativního vlivu nečistot na jejich vzhled a funkčnost.