Adresa: Velké Hamry 443

Tel.: +420 720 049 746

Kamenné podlahy jsou nejenom krásné, ale i nadčasové

Důležitost podlahy v každém interiéru vyžaduje nesmírnou pozornost při jejím výběru. Je obzvlášť žádoucí, aby dlažba v interiéru působila příjemně na oko a byla snadno udržovatelná. Tyto vlastnosti splňuje hlavně kámen, nejstarší stavební materiál vůbec.

Kámen, jako přírodní materiál, vyzařuje majestátnost a trvanlivost a je často používán v bankách a státních institucích – kvůli luxusnímu vzhledu a veliké odolnosti. Ačkoli se v domovech používá méně často, jeho oblíbenost v poslední době roste.

Kamenné podlahy – unikátní a originální

Každý kámen je unikátní, a proto kamenné podlahy vynikají svou originalitou. Kamenné materiály jsou vždy v trendu, takže nemusíte mít obavy, že budete muset podlahu změnit za pár let. Jsou vždy moderní, trendy a nadčasové.

Existuje však omezený výběr materiálů vhodných pro podlahy, protože je nutná jejich odolnost vůči používání. Tuto odolnost obvykle mají vyvřelé a přeměněné horniny.

Mramor, jako přeměněná hornina, je vynikajícím materiálem, který se používá již staletí. Leštěné mramorové dlaždice jsou vysoce odolné a snadno udržovatelné. Žula je dalším trvanlivým kamenem, který je o něco cenově dostupnější než mramor. Křemenec je téměř nezničitelný a často se používá v chodbách a jako dlažba na schodech.

V dnešní době jsou trendy zaměřeny na návrat k přírodě a preferují se povrchy s méně leštěným a více přirozeným vzhledem, které nepůsobí tak odtažitě a chladně jako leštěné dlaždice.

Břidlice je středně tvrdá hornina, která se těží i v naší zemi. Díky svým puklinám ji lze snadno rozštípnout na tenké desky, které nikdy nemají stejnou velikost. Používá se hlavně na exteriérové dlažby.

Žula má nádhernou a barevnou kresbu. Je velmi odolná, ale zároveň poměrně snadno zpracovatelná. V interiéru je vhodná nejen na podlahy, ale také jako kuchyňská deska. Díky své odolnosti se jedná o nejčastěji používaný kámen.

Pískovec je kámen s příjemnou zrnitou strukturou a teplými pastelovými barvami. Je velmi tvrdý a pevný. Lze ho využít jak v interiéru, tak v exteriéru.